Rezultate şi clasament etapa a 20/23-a, Liga 4 Giurgiu, 17 aprilie

Clasamentul seriei Nord, Liga 4 Giurgiu, după etapa 23
Clasamentul seriei Nord, Liga 4 Giurgiu, după etapa 23

Etapa a 20/23-a a Ligii a 4-a Giurgiu s-a desfăşurat sâmbătă, 17 aprilie, în a doua zi de Paște.

A fost o etapă intermediară pentru ambele serii, disputată sub semnul grătarelor și șprițurilor de ieri.

A fost frig, vânt și ploaie azi, o vreme de-a dreptul câinească, nepotrivită pentru fotbal; mă întreb dacă ieșirea din casă, de la căldura căminului, de lângă friptură și șpriț și tăvălitul prin băltoacele reci de pe teren a constituit pentru cineva vreo plăcere…

În Seria Sud (etapa 20) Real Colibași a făcut scor cu echipa din Frătești, cei din Colibași afirmând (în glumă, desigur) că a fost doar un antrenament și că scorul a luat proporții după al 13-lea gol, cel care i-a demoralizat pe oaspeți și i-a scos din ritm.

Mihai Bravu a câștigat prin neprezentarea celor de la Spicul Izvoru; cei din Mihai Bravu se declară nemulțumiți de rezultat, pentru ei partida cu Izvoru fiind un bun prilej de făcut golaveraj.

În Seria Nord (etapa 23) Voința Toporu a obținut o victorie categorică, la scor, în partida cu Olimpia Mârșa și a urcat pe locul 2 în Seria Nord, echipa din Vânători stând în această etapă.

Luceafărul Trestieni a câștigat în deplasare la Mihăilești și urcă un loc în clasament; Argeșul Mihăilești este într-o cădere continuă, uitând cum este atunci când câștigi.
Este păcat că un oraș nu poate susține o echipă de fotbal dar se pare că la Mihăilești sunt probleme mult mai mari decât cele din terenul de fotbal…

Roata a câștigat pe teren propriu și își menține avantajul minim de puncte față de urmăritori; Bolintin Malu Spart a pierdut iar și i-a supărat și mai tare pe suporteri.

De la unele meciuri găsiţi cronici amănunţite pe jocuri-horoscop.ro,

Iată rezultatele (parțiale) înregistrate în etapa a 20/23-a a Ligii a 4-a:

Seria SUD (etapa 20)
AS Progresul Valea Dragului – CSM Dunărea Giurgiu: – reprogramat
AS Dunărea Oinacu – CS Unirea Izvoarele: 3 – 1
AS Viitorul Vedea – AS Prundu: 1 – 0
AFC Adunații Copăceni – AS MV Călugăreni: 4 – 1
AS Real Colibaşi – AS Unirea Frătești: 13 – 0
AS Mihai Bravu – AS Spicul Izvoru: 3 – 0 (neprezentare)
AS Voinţa Slobozia – AS Giganții Vărăști: 4 – 1

Seria NORD (etapa 23)
AS Voinţa Podişor – AS Silver Inter Zorile: 5 – 3
AS Viitorul Tântava – AS Singureni: 1 – 2
AS U Unirea Joiţa – AFC Avântul Floreşti: 2 – 1
ACS Voinţa Toporu – AS Olimpia Mîrşa: 12 – 3
CS Argeşul 2009 Mihăileşti- AS Luceafărul Trestieni: 3 – 7
CS Zmeii Ogrezeni – FC Bolintin Deal: 2 – 0
ACS Petrolul Roata – FC Bolintin Malu Spart: 2 – 0
AS Unirea Vânători: a stat

Și clasamentul în cealaltă serie

Puteţi vedea detalii despre clasamente urmând linkurile, Clasamentul SUD, Clasamentul NORD şi despre meciuri șiRezultate, linkuri aflate şi în Meniul de sus.
PS. Rezultatele sunt centralizate cu ajutorul prietenilor de pe Fb, cărora le mulţumesc.

Comenteaza